Kontakt

izopassiv.pl

ul. Grunwaldzka 6
84-230 Rumia

Kontakt telefoniczny: 570 051 051
Kontakt mailowy: izopassiv.pl@gmail.com

Producenci
Nowości
Boramax maxi-plus piana niskoprężna pistoletowa
Boramax maxi-plus piana niskoprężna pistoletowa
28,39 zł 20,30 zł 23,08 zł 16,50 zł
szt.
Boramax BT20 grunt głęboko penetrujący
Boramax BT20 grunt głęboko penetrujący
12,55 zł 10,20 zł
Wurth HLG-2000P LCD Opalarka elektryczna
Wurth HLG-2000P LCD Opalarka elektryczna
339,00 zł 275,61 zł
szt.
Wurth koncentrat letniego płynu do spryskiwaczy 250ml
Wurth koncentrat letniego płynu do spryskiwaczy 250ml
22,99 zł 18,69 zł
szt.
Boramax PRO-KWARC grunt szczepny z piaskiem
Boramax PRO-KWARC grunt szczepny z piaskiem
23,10 zł 18,78 zł
Den Braven Silikon szklarski bezbarwny 280ml
Den Braven Silikon szklarski bezbarwny 280ml
24,99 zł 20,32 zł
szt.
Bostik FIXPRO klej do schodów i parapetów 750ml
Bostik FIXPRO klej do schodów i parapetów 750ml
52,93 zł 45,87 zł 43,03 zł 37,29 zł
szt.

Bostik K100 Schwarz, hydroizolacyjna masa bitumiczna

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: Natychmiast
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 98,05 zł 98.05
Cena netto: 79,72 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: BOSTIK
Kod produktu: 30603AS

Opis

OPIS PRODUKTU

K100 Schwarz jest jednokomponentową, bezrozpuszczalnikową, wolną od wypełniaczy masą na bazie emulsji bitumiczno-lateksowej. Dzięki swoim właściwościom tiksotropowym może być nakładana pędzlem, wałkiem lub natryskiwana na powierzchnie pionowe. Po całkowitym wyschnięciu jest elastyczna, wodoszczelna i odporna na występujące w naturze agresywne dla betonu substancje: płynne odpady, gnojowice, płyty obornikowe, odstojniki.

ZASTOSOWANIE

Do uszczelniania piwnic, fundamentów i zbiorników przed wilgocią z gruntu i wodą pod ciśnieniem. K100 Schwarz stosuje się do wykonywania elastycznych i trwałych uszczelnień na podłożach mineralnych. W przypadku uszczelniania piwnic w nowych budynkach od strony gruntu zaleca się uprzednie wykonanie pełnej hydroizolacji przy pomocy zaprawy Schlämme K11 lub Flex Schlämme K11 (dopiero na nią nakładamy K100 Schwarz). Do podłoży lekko wilgotnych lub mocno zawilgoconych można zastosować membranę hydroizolacyjną SK 3000 S Dichtungsbahn – jako powłokę ochronną dla betonu w zbiornikach na odpady płynne i gnojowicę wg DIN 11622-2.

RODZAJE POWIERZCHNI

K100 Schwarz stosuje się do wykonywania elastycznych, trwałych uszczelnień na podłożach nośnych z betonu, bloczków betonowych, betonu komórkowego, cegły i tynku.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Podłoże musi być mocne, nośne, czyste i równe oraz wolne od gniazd piasku, rys skurczowych, rozstępujących się pęknięć lub ostrych krawędzi. Na powierzchni nie mogą znajdować się pozostałości oleju, tłuszczu, kurzu oraz innych środków antyadhezyjnych. Poziome powierzchnie należy szczelnie zafugować. Nierówne powierzchnie murowane, z licznymi występami lub pustymi przestrzeniami, należy wyrównać. Na krawędziach oraz łączeniach płaszczyzn pionowych z poziomymi (np. połączenia pomiędzy ścianą fundamentową a ławą fundamentu) wykonać fasetę na wysokości minimum 4 cm. Wyoblenia przygotwać co najmniej na 24 godziny przed rozpoczęciem prac zaprawą Sperrmörtel. K100 Schwarz można nanosić również na podłoża lekko wilgotne. Miejsca mokre należy osuszyć. Stojącą wodę usunąć. W miejscach stale mokrych nie można zapewnić całkowitego wyschnięcia zaprawy. Na powierzchnie chłonne nanieść jako środek gruntujący K100 Schwarz w rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1:1. Po zagruntowaniu powierzchni należy nakładać warstwę zasadniczą. Stare warstwy bitumiczne wymagają odrębnego przygotowania.

SPOSÓB UŻYCIA K100

Schwarz jest gotową do użytku masą bitumiczną, którą można aplikować bezpośrednio z pojemnika na powierzchnię. Produkt nakłada się równomiernie wałkiem, pędzlem lub za pomocą natrysku, w dwóch lub trzech warstwach. Każda warstwa musi całkowicie wyschnąć (po przesunięciu zwilżonym palcem po powłoce palec nie może się zabarwić). Dopuszczalna temperatura powietrza oraz elementów budowlanych podczas pracy i schnięcia wynosi +5°C do +35°C. Należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia. W czasie pracy oraz schnięcia nieutwardzoną powłokę należy zabezpieczyć przed deszczem. W obszarach zagrożonych pęknięciami (naroża ścian, zakończenia ścian i podłogi, przepusty rurowe itd.) oraz przy uszczelnianiu przed napierającym ciśnieniem wody należy przy drugiej warstwie K 100 Schwarz wtopić polipropylenową siatkę zbrojącą. Wzmocnienie powłoki siatką polipropylenową jest konieczne również wtedy, gdy w warstwach ochronnych może dochodzić do odkształceń i naprężeń. K100 Schwarz nie nadaje się do wypełniania szczelin dylatacyjnych. Szczeliny te musza być wymierzone i wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Środki do uszczelniania fug, mające kontakt z warstwami K100 Schwarz, muszą charakteryzować się tolerancją bitumów. Płyty ochronne, drenażowe i izolacyjne (m.in. styropian, XPS) należy instalować po całkowitym wyschnięciu warstwy uszczelnienia za pomocą np. Dickbeschichtung 1K+ (nakładanego punktowo).

NARZĘDZIA

Szpachelka, paca z tworzywa lub stali nierdzewnej, pędzel typu ławkowiec, maszyna natryskująca.

ZUŻYCIE

  • 0,3 kg/m2 – gruntowanie (po rozcieńczeniu 1:1) Ok. 500 g na 1 m2.
  • 1,0 kg/m2 – uszczelnienie przed wilgocią z gruntu (2 warstwy)
  • 1,5 kg/m2 – uszczelnianie przed przenikającą wodą (3 warstwy)

CZYSZCZENIE

Bezpośrednio po użyciu: czysta woda. Po wyschnięciu: Epoxan Reiniger.

CZAS SCHNIĘCIA

Około 6 godzin (dla temperatury 20°C i RW 55%). Należy kontrolować przy pomocy palca, który po zwilżeniu i przesunięciu po powłoce nie może się zabarwić (masa nieutwardzona ma kolor brunatny, a podczas schnięcia zmienia się na czarny).

UWAGI

W celu osiągnięcia skuteczności uszczelnienia oraz mechanicznej wytrzymałości przed kolejnymi pracami warstwy K100 Schwarz muszą być całkowicie wyschnięte. Jako ochronną warstwę gotowej powłoki stosuje się płyty ochronne, drenażowe lub izolacyjne. Nie mogą występować obciążenia punktowe i liniowe. Przed nałożeniem na warstwy K100 Schwarz kolejnych produktów należy wykonać test wzajemnej tolerancji i przyczepności. W przypadku izolacji zbiorników od stronywewnętrznej należy unikać obciążenia wodą od strony podłoża (działanie negatywne) również po wyschnięciu warstwy z uwagi na ryzyko odspojenia się podłogi. Należy zapoznać się z danymi zawartymi na etykiecie i karcie bezpieczeństwa produktu.

OKRES TRWAŁOŚCI

12 miesięcy w nieotwartym opakowaniu. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Produkt wrażliwy na mróz.

DOSTĘPNE OPAKOWANIA

  • Wiadro 10 kg
  • Wiadro 25 kg
Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl