
izopassiv.pl
ul. Grunwaldzka 6
84-230 Rumia
Kontakt telefoniczny: 570 051 051
Kontakt mailowy: izopassiv.pl@gmail.com

Bostik A980 akryl natychmiast malowalny 300ml
Opis
OPIS PRODUKTU
INSTANTLY PAINTABLE A980 to jednoskładnikowy, oparty o unikalną technologię UCA, trwale plastyczno-elastyczny kit akrylowy na bazie wodnej dyspersji żywic z dodatkami, do wypełniania rys, spoin, pęknięć lub szczelin w ścianach i sufitach, przy pracach malarskich, szpachlowych, tynkarskich. Malowalny natychmiast po nałożeniu.
ZASTOSOWANIA
• Wypełnianie szczelin, spoin, złączy, naroży, pęknięć, otworów, ubytków, rys i połączeń podobnego typu w ścianach oraz sufitach (beton, tynki, gipsy, gładzie, szpachle, drewno), w szczególności wymagających natychmiastowego malowania
• Uszczelnianie połączeń w suchej zabudowie z płyt g-k, listew wykończeniowych, szaf wnękowych, parapetów, konstrukcji schodów, rolet, ram okien oraz drzwi, cokołów, gzymsów, sztukaterii, kasetonów, rozet
KLUCZOWE KORZYŚCI
- Technologia UCA (opracowany z największymi producentami farb, by zapewnić maksymalną kompatybilność akrylu z farbą)
- Natychmiast malowalny mokro na mokro
- Szczególnie rekomendowany do prac malarskich (minimalizuje ryzyko powstawania rys i spękań nałożonej farby)
- Zachowuje kolor farby (odporny na odbarwienia)
- Doskonały efekt malowania za pomocą farb wodnych, jak również syntetycznych (wałkiem, pędzlem, natryskiem)
- Tworzy trwale plastyczno-elastyczne wiązanie (nigdy nie twardnieje)
- Odporny na spękania i rysy skurczowe
- Bardzo dobra przyczepność do powierzchni porowatych, bez gruntowania, także lekko wilgotnych
- Nie zawiera rozpuszczalników
- Praktycznie bezwonny
- Neutralny chemicznie (nie powoduje korozji metali)
- Łatwy w czyszczeniu
- Wyjątkowo krótki czas obróbki (do 2 minut)
- Do zastosowań wewnętrznych (z wyłączeniem miejsc narażonych na ciągłe oddziaływanie wody lub wilgoci, bez możliwości skutecznej wentylacji i wysychania) - Niskoemisyjny (EMICODE klasa EC1 Plus)
- Spełnia specyfikacje BREEM w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniach, w odniesieniu do dopuszczalnych poziomów emisji lotnych związków organicznych
- Bez ftalanów
- Zgodny z PN-EN 15651-1 (F-INT)
RODZAJE POWIERZCHNI
Bardzo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych, bez gruntowania, np. beton, tynki, gładzie, szpachle, gipsy, płyta g-k, ceramika budowlana, drewno lakierowane lub impregnowane, MDF, HDF, płyta wiórowa i materiały drewnopochodne podobnego typu, stal emaliowana, stal nierdzewna, aluminium, glazura, terakota, gres, PCW i tworzywa sztuczne podobnego typu.
PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI
Podłoże musi być suche, czyste i odtłuszczone. Podłoża porowate, chłonne nie muszą być całkowicie suche. Bardzo porowate materiały, takie jak gips, beton komórkowy, piaskowiec należy zagruntować. W tym celu rozcieńczyć akryl z wodą w proporcji 1:2 i zagruntować. W razie wątpliwości przeprowadzić test przyczepności. W razie potrzeby szczeliny wypełnić wpierw piankowym sznurem dylatacyjnym. Sznur umieścić w szczelinie na wymaganą głębokość ostrożnie, tak by go nie uszkodzić. W przypadku płytkich szczelin, w których nie ma miejsca na sznur, w celu uniknięcia trójstronnego styku, spód szczeliny pokryć taśmą PE. Krawędzie szczeliny można zabezpieczyć taśmą maskującą, by uniknąć zabrudzeń. Taśmę należy zerwać zaraz po nałożeniu masy i wyprofilowaniu jej powierzchni. Do wygładzenia powierzchni fugi zastosować środek Bostik Finishing Soap T500 lub wodę.
SPOSÓB UŻYCIA
Masę nakładać powoli, jednostajnym ruchem, dociskając lekko do powierzchni, dokładnie wypełniając cały przekrój szczeliny, tak by nie zamknąć w niej powietrza. Powierzchnię akrylu wyprofilować szpachelką i wygładzić w czasie 2 minut od aplikacji! Tempo wiązania produktu jest uzależnione od temperatury otoczenia, wilgotności powietrza, przekroju złącza. Zapewnić skuteczną wentylację do czasu pełnego związania fugi.
ROZMIARY SPOINY
Z uwagi na efektywność natychmiastowego malowania fug, akryl zaleca się stosować najlepiej do szczelin o szerokości do 5 mm. Głębokość spoiny powinna być zawsze w odpowiedniej proporcji do jej szerokości. Generalnie, przy szerokości szczelin do 10 mm stosunek powinien wynosić 1:1. Dla szczelin szerszych niż 10 mm, głębokość [mm] = (szer. [mm] / 3) + 6 mm.
ZUŻYCIE
100 ml / 1 mb fugi o przekroju 10 mm x 10 mm = 100 mm2. Mnożąc szerokość fugi (mm) przez głębokość fugi (mm) otrzymujemy ilość mililitrów / 1 mb.
NARZĘDZIA
Pistolet ręczny lub pneumatyczny
CZYSZCZENIE
Świeże zabrudzenia można usunąć wodą. Utwardzony materiał można usunąć tylko mechanicznie. Do czyszczenia rąk stosować wodę z mydłem lub specjalne ściereczki czyszczące Bostik Cleaning Wipes T150.
UWAGI
Zapoznać się z informacjami zawartymi na etykiecie i w karcie bezpieczeństwa produktu. Nie stosować do miejsc stale wystawionych na działanie wody, PE, PP, PC, PMMA, PTFE, neoprenu, luster, akwariów, powierzchni bitumicznych, kamienia naturalnego i tzw. miękkich plastików. Przy materiałach nieznanego typu, konglomeratach, tworzywach, laminatach przeprowadzić test przyczepności w mało widocznym miejscu i ocenić przydatność produktu do zamierzonego zastosowania. Fugi można malować metodą mokro na mokro, za pomocą większości dostępnych farb wodnych i syntetycznych. Przy bardzo szerokich spoinach (> 10 mm), zaleca się odczekać min. 10-20 minut przed malowaniem (ryzyko spękań powłoki malarskiej na skutek ubytku masy i skurczu powierzchniowego). Z uwagi na różnorodność farb oraz ciągły rozwój technologii farb i lakierów, przed malowaniem zawsze przeprowadzić test i ocenić kompatybilność farby z uszczelniaczem oraz jej przydatność do zamierzonego użycia. Nie stosować na zewnątrz.
OKRES TRWAŁOŚCI
12 miesięcy od daty produkcji. Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu, w temperaturze od +5°C do +25°C. Odporny w transporcie do -15°C.
OPAKOWANIE ZBIORCZE
12 sztuk
ZAKRES DOSTAWY
Kartusz 300 ml