
izopassiv.pl
ul. Grunwaldzka 6
84-230 Rumia
Kontakt telefoniczny: 570 051 051
Kontakt mailowy: izopassiv.pl@gmail.com

Bostik Ardatec 1K Flex 20 kg, jednoskładnikowa elastyczna zaprawa uszczelniająca
Opis
OPIS PRODUKTU
Ardatec 1K Flex to jednoskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca pod okładziny ceramiczne, przeznaczona do ścian i podłóg wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, a także do stosowania poniżej linii wody. Zaprawa po utwardzeniu jest wodoodporna, elastyczna oraz mostkuje rysy. Podczas utwardzania produkt nie ulega pękaniu. Zaleca się zastosowanie systemowe wraz z zaprawą Flexmörtel oraz z taśmą Ardatape 100 Special.
ZASTOSOWANIE
Pod okładziny ceramiczne, na powierzchniach narażonych na pośrednie lub bezpośrednie działanie wody (łazienki, kuchnie, prysznice domowe, natryski w obiektach sportowych i przemysłowych, niecki basenowe). Do izolacji podłoży betonowych, jastrychów, tynków, płyt gipsowo-kartonowych oraz połączeń miedzy nimi. Mostkuje pęknięcia do szerokości 0,2 mm w wilgotnych pomieszczeniach, prysznicach, na balkonach i tarasach oraz basenach.
RODZAJE POWIERZCHNI
Beton, tynki cementowe, wapienne i gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, jastrych cementowy i anhydrytowy, drewno i podłoża drewnopochodne. W przypadku jastrychu cementowego poziom wilgoci szczątkowej może wynosić 1,8% według metody CM (ogrzewany) i 2% CM (nieogrzewany), natomiast dla jastrychu anhydrytowego odpowiednio 0,5% CM w obu przypadkach.
PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI
Podłoża muszą być nośne, równe, czyste, bez pęknięć i zarysowań, wytrzymałe oraz zaizolowane zgodnie z obowiązującymi przepisami przed wnikającą kapilarniewodą. W przypadku płyt betonowych należy przygotować fasetę przy pomocy zaprawy Sperrmörtel. Przed zastosowaniem Ardatec 1K Flex na suchych, chłonnych podłożach należy je wstępnie zwilżyć przy użyciu wody lub zagruntować za pomocą Ardagrip Classic (w rozcieńczeniu 1:5). Użyta do zwilżenia woda musi zostać wchłonięta przez podłoże przed nałożeniem pierwszej warstwy zaprawy uszczelniającej.
SPOSÓB UŻYCIA
Ardatec 1K Flex należy wsypać do czystego pojemnika z wodą (3,5 l wody na 20 kg proszku) i wymieszać przy użyciu mieszadła elektrycznego do uzyskania jednorodnej konsystencji. Pozostawić materiał na około 3 minuty, a następnie ponownie przemieszać. Zaprawa jest gotowa do użycia. Produkt nakładać przy pomocy wałka lub pacy zębatej. Uzyskany materiał należy wykorzystać w przeciągu godziny (przy temperaturze +20°C). Drugą warstwę nałożyć, gdy pierwsza jest utwardzona na tyle, że nie można jej już uszkodzić pacą (po około 3 do 4 godzin). Zaprawa powinna zostać nałożona w co najmniej 2 cyklach roboczych, a grubość każdej warstwy na sucho powinna wynosić 2 mm. W przypadku uszczelniania połączeń w betonie, a także między ścianą a podłożem, należy wkleić przed pierwszą warstwą Ardatec 1K Flex taśmę uszczelniającą Ardatape 100 Special. Przepusty instalacyjne odpowiednio zaizolować. Wcześniej zalecane jest wypełnianie wszelkich szczelin dylatacyjnych i złączy dynamicznych uszczelniaczem elastycznym. W dylatacjach budowlanych w niecce basenowej należy zastosować dodatkowe uszczelnienie z Ardatape 120 Extra (w połączeniu na zakładkę). W przypadku zastosowania jako uszczelnienie pod okładziny ceramiczne należy odczekać do wyschnięcia warstwy izolacji (około 24 godziny) przed nałożeniem odpowiedniej zaprawy klejowej (np. Ardaflex Flexmörtel). W przypadku hydroizolacji niecek basenowych należy na wstępie usunąć wszelkie rysy i pęknięcia. Ruchome i robocze połączenia należy uszczelnić po stronie kontaktu z wodą (od wewnątrz). Wanna basenowa musi być całkowicie zamknięta ponad poziom wody. Po wykonaniu hydroizolacji, a przed rozpoczęciem prac płytkarskich, należy sprawdzić jej szczelność (próbnie napełnić zbiornik wodą na co najmniej 2 tygodnie). Niecki basenowe obsypane ziemią należy dodatkowo uszczelnić od zewnątrz.
NARZĘDZIA
Mieszadło elektryczne, paca zębata 4x4, wałek.
ZUŻYCIE
Zużycie wynosi około 3,5 kg zaprawy na 1 m2.
CZYSZCZENIE
Bezpośrednio po użyciu do czyszczenia stosować czystą wodę, a w przypadku już związanej zaprawy należy usunąć mechanicznie.
CZAS SCHNIĘCIA
Czas schnięcia zależy od rodzaju podłoża oraz warunkówtemperaturowo-wilgotnościowych w pomieszczeniu. Standardowo wynosi około 3-4 godziny.
UWAGI
Przez 24 godziny od nałożenia hydroizolacji należy chronić powłokę przed mrozem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Następne warstwy można nakładać dopiero po całkowitych wyschnięciu zaprawy (warstwy ochronne, płytki lub płyty). Należy zapoznać się z danymi zawartymi na etykiecie i w karcie bezpieczeństwa produktu.
OKRES TRWAŁOŚCI
12 miesięcy w oryginalnie zamkniętym opakowaniu. Przechowywać w temperaturze powyżej +5°C. Chronić przed przemrożeniem.
GISCODE
ZP 1
ZAKRES DOSTAWY
Worek 20 kg.