Kontakt

izopassiv.pl

ul. Grunwaldzka 6
84-230 Rumia

Kontakt telefoniczny: 570 051 051
Kontakt mailowy: izopassiv.pl@gmail.com

Producenci
Nowości
Boramax maxi-plus piana niskoprężna pistoletowa
Boramax maxi-plus piana niskoprężna pistoletowa
28,39 zł 20,30 zł 23,08 zł 16,50 zł
szt.
Boramax BT20 grunt głęboko penetrujący
Boramax BT20 grunt głęboko penetrujący
12,55 zł 10,20 zł
Wurth HLG-2000P LCD Opalarka elektryczna
Wurth HLG-2000P LCD Opalarka elektryczna
339,00 zł 275,61 zł
szt.
Wurth koncentrat letniego płynu do spryskiwaczy 250ml
Wurth koncentrat letniego płynu do spryskiwaczy 250ml
22,99 zł 18,69 zł
szt.
Boramax PRO-KWARC grunt szczepny z piaskiem
Boramax PRO-KWARC grunt szczepny z piaskiem
23,10 zł 18,78 zł
Den Braven Silikon szklarski bezbarwny 280ml
Den Braven Silikon szklarski bezbarwny 280ml
24,99 zł 20,32 zł
szt.
Bostik FIXPRO klej do schodów i parapetów 750ml
Bostik FIXPRO klej do schodów i parapetów 750ml
52,93 zł 45,87 zł 43,03 zł 37,29 zł
szt.

Bostik Ardatec 1K Flex 20 kg, jednoskładnikowa elastyczna zaprawa uszczelniająca

Bostik ardatec 1k flex www.izopassiv.pl
  • promocja
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: Natychmiast
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 211,20 zł 288,01 zł 211.20
Cena netto: 171,71 zł 234,15 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: BOSTIK
Kod produktu: 30604969

Opis

OPIS PRODUKTU

Ardatec 1K Flex to jednoskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca pod okładziny ceramiczne, przeznaczona do ścian i podłóg wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, a także do stosowania poniżej linii wody. Zaprawa po utwardzeniu jest wodoodporna, elastyczna oraz mostkuje rysy. Podczas utwardzania produkt nie ulega pękaniu. Zaleca się zastosowanie systemowe wraz z zaprawą Flexmörtel oraz z taśmą Ardatape 100 Special.

ZASTOSOWANIE

Pod okładziny ceramiczne, na powierzchniach narażonych na pośrednie lub bezpośrednie działanie wody (łazienki, kuchnie, prysznice domowe, natryski w obiektach sportowych i przemysłowych, niecki basenowe). Do izolacji podłoży betonowych, jastrychów, tynków, płyt gipsowo-kartonowych oraz połączeń miedzy nimi. Mostkuje pęknięcia do szerokości 0,2 mm w wilgotnych pomieszczeniach, prysznicach, na balkonach i tarasach oraz basenach.

RODZAJE POWIERZCHNI

Beton, tynki cementowe, wapienne i gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe, jastrych cementowy i anhydrytowy, drewno i podłoża drewnopochodne. W przypadku jastrychu cementowego poziom wilgoci szczątkowej może wynosić 1,8% według metody CM (ogrzewany) i 2% CM (nieogrzewany), natomiast dla jastrychu anhydrytowego odpowiednio 0,5% CM w obu przypadkach.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Podłoża muszą być nośne, równe, czyste, bez pęknięć i zarysowań, wytrzymałe oraz zaizolowane zgodnie z obowiązującymi przepisami przed wnikającą kapilarniewodą. W przypadku płyt betonowych należy przygotować fasetę przy pomocy zaprawy Sperrmörtel. Przed zastosowaniem Ardatec 1K Flex na suchych, chłonnych podłożach należy je wstępnie zwilżyć przy użyciu wody lub zagruntować za pomocą Ardagrip Classic (w rozcieńczeniu 1:5). Użyta do zwilżenia woda musi zostać wchłonięta przez podłoże przed nałożeniem pierwszej warstwy zaprawy uszczelniającej.

SPOSÓB UŻYCIA

Ardatec 1K Flex należy wsypać do czystego pojemnika z wodą (3,5 l wody na 20 kg proszku) i wymieszać przy użyciu mieszadła elektrycznego do uzyskania jednorodnej konsystencji. Pozostawić materiał na około 3 minuty, a następnie ponownie przemieszać. Zaprawa jest gotowa do użycia. Produkt nakładać przy pomocy wałka lub pacy zębatej. Uzyskany materiał należy wykorzystać w przeciągu godziny (przy temperaturze +20°C). Drugą warstwę nałożyć, gdy pierwsza jest utwardzona na tyle, że nie można jej już uszkodzić pacą (po około 3 do 4 godzin). Zaprawa powinna zostać nałożona w co najmniej 2 cyklach roboczych, a grubość każdej warstwy na sucho powinna wynosić 2 mm. W przypadku uszczelniania połączeń w betonie, a także między ścianą a podłożem, należy wkleić przed pierwszą warstwą Ardatec 1K Flex taśmę uszczelniającą Ardatape 100 Special. Przepusty instalacyjne odpowiednio zaizolować. Wcześniej zalecane jest wypełnianie wszelkich szczelin dylatacyjnych i złączy dynamicznych uszczelniaczem elastycznym. W dylatacjach budowlanych w niecce basenowej należy zastosować dodatkowe uszczelnienie z Ardatape 120 Extra (w połączeniu na zakładkę). W przypadku zastosowania jako uszczelnienie pod okładziny ceramiczne należy odczekać do wyschnięcia warstwy izolacji (około 24 godziny) przed nałożeniem odpowiedniej zaprawy klejowej (np. Ardaflex Flexmörtel). W przypadku hydroizolacji niecek basenowych należy na wstępie usunąć wszelkie rysy i pęknięcia. Ruchome i robocze połączenia należy uszczelnić po stronie kontaktu z wodą (od wewnątrz). Wanna basenowa musi być całkowicie zamknięta ponad poziom wody. Po wykonaniu hydroizolacji, a przed rozpoczęciem prac płytkarskich, należy sprawdzić jej szczelność (próbnie napełnić zbiornik wodą na co najmniej 2 tygodnie). Niecki basenowe obsypane ziemią należy dodatkowo uszczelnić od zewnątrz.

NARZĘDZIA

Mieszadło elektryczne, paca zębata 4x4, wałek.

ZUŻYCIE

Zużycie wynosi około 3,5 kg zaprawy na 1 m2.

CZYSZCZENIE

Bezpośrednio po użyciu do czyszczenia stosować czystą wodę, a w przypadku już związanej zaprawy należy usunąć mechanicznie.

CZAS SCHNIĘCIA

Czas schnięcia zależy od rodzaju podłoża oraz warunkówtemperaturowo-wilgotnościowych w pomieszczeniu. Standardowo wynosi około 3-4 godziny.

UWAGI

Przez 24 godziny od nałożenia hydroizolacji należy chronić powłokę przed mrozem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Następne warstwy można nakładać dopiero po całkowitych wyschnięciu zaprawy (warstwy ochronne, płytki lub płyty). Należy zapoznać się z danymi zawartymi na etykiecie i w karcie bezpieczeństwa produktu.

OKRES TRWAŁOŚCI

12 miesięcy w oryginalnie zamkniętym opakowaniu. Przechowywać w temperaturze powyżej +5°C. Chronić przed przemrożeniem.

GISCODE

ZP 1

ZAKRES DOSTAWY

Worek 20 kg.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl