Kontakt

izopassiv.pl

ul. Grunwaldzka 6
84-230 Rumia

Kontakt telefoniczny: 570 051 051
Kontakt mailowy: izopassiv.pl@gmail.com

Producenci

Bostik Aqua Blocker Liquid, hybrydowa izolacaja przeciwwodna

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: Natychmiast
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 328,41 zł 328.41
Cena netto: 267,00 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: BOSTIK
Kod produktu: 30132A

Opis

OPIS PRODUKTU

Aqua Blocker®/Aqua Blocker® Liquid jest hybrydową, jednokomponentową, bezrozpuszczalnikową, niezawierającą wody i bitumów masą uszczelniającą. Po wyschnięciu nieprzepuszczalna dla agresywnych wód gruntowym oraz wypełniająca rysy do 5 mm.

ZASTOSOWANIE

Do uszczelniania powierzchni pionowych, takich jak ściany zewnętrzne piwnic murowanych, z betonu i betonu wodoodpornego. Do uszczelniania większych powierzchni poziomych zaleca się Aqua Blocker® Liquid. Nadaje się również do naprawy i uszczelnienia połączeń kominowych, świetlików, krawędzi i narożników na dachach płaskich, rynien oraz połączeń dachowych. Odpowiedni także do drobnych napraw, np. na małych dachach ogrodowych, gdzie występuje maksymalne pęknięcie do szerokości 1 mm oraz do remontu starych powierzchni występujących w obszarze dachu, takich jak stare powłoki bitumiczne, PVC, beton i drewno. Ponadto nadaje się do naprawy dachów garaży i wiat (można stosować na płytach OSB, tynkach oraz posypanych piaskiem lub posypką łupkową płytach bitumicznych). Przeznaczony do trwałej ochrony konstrukcji stykających się z ziemią, takich jak piwnice, fundamenty, płyty fundamentowe i podłogowe, przepusty rur. Również do uszczelniania powierzchni poziomych narażonych na opady atmosferyczne (także pod ciśnieniem hydrostatycznym wg DIN 18195).

RODZAJE POWIERZCHNI

Podłoża murarskie, takie jak beton, beton komórkowy, beton wodoodporny, cegła. Również do prefabrykowanych elementów betonowych, wykonanych z materiału o wysokiej odporności na przenikanie wody oraz agresywnych wód gruntowych pod ciśnieniem, zaleca się w miejscach łączenia zastosować Aqua Blocker® jako uszczelnienie zewnętrzne w postaci ciągłej.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Podłoże musi być mocne, stabilne, wolne od gniazd żwirowych, pęcherzy, pęknięć i nierówności. Nie może zawierać żadnych pozostałości tłuszczu, olejów, smaru, pyłów, spękań oraz innych elementów antyadhezyjnych. Ubytki w ścianach należy uzupełnić i wyrównać, a krawędzie i przepusty zaokrąglić (szerokość obróbki co najmniej 4 cm). Powierzchnie o nieregularnych kształtach, z licznymi wypukłościami i wgłębieniami, a także zi ubytkami oraz przepusty należy uzupełnić przy pomocy zaprawy Sperrmörtel co najmniej 24 godziny przed rozpoczęciem prac uszczelniających. W przypadku parcia wody od strony negatywnej należy wykonać dwuwarstwowe uszczelnienie od krawędzi betonowej podłogi na wysokość około 30 cm na otaczających ścianach za pomocą wodoszczelnej zaprawy hydroizolacyjnej Flex Schlämme K11 Grau. Aqua Blocker® może być stosowany na lekko wilgotnych powierzchniach bez gruntowania. Należy usunąć zastoiny wody. Suche powierzchnie oraz stare podłoża bitumiczne takie jak papy należy zagruntować przy użyciu Renogrund PU Rapid. Środek gruntujący musi wyschnąć (czas schnięcia wynosi około 2 godzin przy temperaturze 20°C i wilgotności względnej 50%). Po tym czasie można użyć Aqua Blocker®/Aqua Blocker® Liquid. Po zagruntowaniu pierwszą warstwę izolacji należy nałożyć w przeciągu 36 godzin. Przy uszczelnianiu powierzchni dachów sprawdzić przyczepność na membranach PIB/EPDM. Luźno leżące stare pokrycia należy całkowicie usunąć. W celu uszczelnienia porów w betonie zaleca się również zastosowanie gruntu Renogrund PU Rapid. Po zagruntowaniu, a przed nałożeniem Aqua Blocker®/Aqua Blocker® Liquid, powierzchnia powinna wyschnąć.

SPOSÓB UŻYCIA

Produkt jest gotową do użycia masą. Nakładać równomiernie w dwóch, prostopadłych do siebie warstwach na całej powierzchni przy pomocy wałka z krótkim włosem. Na krawędziach i w narożnikach użyć pędzla. Przed nałożeniem drugiej warstwy odczekać do wyschnięcia pierwszej. W zależności od obciążenia powłoki należy dozbroić pierwszą warstwę włókniną poliestrową. Przed nałożeniem kolejnych warstw pierwsza powłoka Aqua Blocker® powinna być całkowicie utwardzona (po 24 godzinach, przy temperaturze +20°C i wilgotności względnej 50%). Pełne obciążenie uszczelnienia jest natychmiastowe (wg DIN 18195). Przy zastosowaniu płyt ochronnych, drenażowych lub izolacyjnych należy unikać naprężeń liniowych i punktowych. Płyty można przymocować za pomocą Aqua Blocker®.

  • USZCZELNIENIE DACHU  Po zagruntowaniu powierzchni pierwszą warstwę uszczelnienia Aqua Blocker®/Aqua Blocker® Liquid należy nałożyć w przeciągu 36 godzin. Po nałożeniu pierwszej warstwy i jej wyschnięciu można nakładać kolejną. Należy zachować minimalną grubość powłoki wynoszącą 2 mm. Przy powierzchniach powyżej 25 m2 należy zastosować siatkę z włókna szklanego, która musi zostać ułożona na całej powierzchni (również na połączeniach). Należy przestrzegać minimalnej grubości warstwy wynoszącej 2,5 mm (z siatką). W przypadku zastosowania do naprawy starych podłoży, dzięki powyższej konfiguracji można mostkować rysy o szerokości do 4 mm. Do naprawy płyt bitumicznych należy zastosować cienką warstwę Aqua Blocker®. Warstwa musi zostać rozłożona na całej powierzchni i posypana łupkiem piaskowym (piaskiem). Minimalna grubość warstwy to 2 mm. W przypadku płyty OSB i tynku należy zastosować siatkę z włókna szklanego. Powinna zostać ułożona na całej powierzchni (również na połączeniach). Należy przestrzegać minimalnej grubości warstwy wynoszącej 2,5 mm (z siatką).

NARZĘDZIA

Wałek welurowy z krótkim włosem, pędzel.

ZUŻYCIE

Zużycie masy wynosi 1,5 kg / m2 przy grubości 1 mm.

CZYSZCZENIE

Zanieczyszczenia należy usuwać na świeżo za pomocą benzyny ekstrakcyjnej. Po wyschnięciu czyścić mechanicznie przy pomocy szpachelki.

CZAS SCHNIĘCIA

Zależy od temperatury i wilgotności względnej. W optymalnych warunkach wynosi około 8 godzin. Pełne utwardzenie następuje po 24 godzinach.

UWAGI

Podłoża bitumiczne mogą przyczyniać się do odbarwienia Aqua Blocker®/Aqua Blocker® Liquid. Przebarwienia nie stanowią wady technicznej. Mokra powierzchnia może powodować powstawanie pęcherzy w obszarze dachu. Jeśli nie zostanie zachowana minimalna grubość warstwy, mogą wystąpić pęknięcia i wady mikrostruktury. Należy uważać na migrację plastyfikatorów pomiędzy uszczelnianymi podłożami a Aqua Blocker®/Aqua Blocker® Liquid. Odnawianie powierzchni dachowych przy pomocy Aqua Blocker®/Aqua Blocker® Liquid może być wykonane tylko w celach konserwacyjnych. Aqua Blocker® nie nadaje się jako wypełnienie dylatacji. Należy zapoznać się z danymi zawartymi na etykiecie i w karcie bezpieczeństwa produktu.

OKRES TRWAŁOŚCI

9 miesięcy w oryginalnie zamkniętym opakowaniu. Przechowywać w chłodnym i suchym pomieszczeniu. Chronić przed przemrożeniem

ATESTY

Klasa B2 zgodnie z normą DIN 4102-1 według EN 1187.

ZAKRES DOSTAWY

Wiadro 14 kg.

Pliki do pobrania:

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Bestsellery
Bostik FP 402 silikon ognioodporny 310ml szary
Bostik FP 402 silikon ognioodporny 310ml szary

24,90 zł

20,24 zł

szt.
illbruck ME220  zewnętrzna folia EPDM 0,75mm
illbruck ME220 zewnętrzna folia EPDM 0,75mm

15,54 zł

12,63 zł

illbruck SP030 310 ml, klej do szkła,krystaliczny
illbruck SP030 310 ml, klej do szkła,krystaliczny

35,79 zł

29,10 zł

szt.
Den Braven PYROPOL uszczelniacz PPOŻ szary 600ml
Den Braven PYROPOL uszczelniacz PPOŻ szary 600ml

58,00 zł

47,15 zł

szt.
illbruck ME901 butyl & bitum 1 l, podkład gruntujący
illbruck ME901 butyl & bitum 1 l, podkład gruntujący

54,80 zł

44,55 zł

szt.
Boramax przeciwogniowy impregnat do drewna
Boramax przeciwogniowy impregnat do drewna

56,35 zł

45,81 zł

Bostik S342 neutralny silikon szklarski 600 ml
Bostik S342 neutralny silikon szklarski 600 ml

66,73 zł

54,25 zł

Den Braven Silikon fire ogniochronny 300ml PPOŻ biały
Den Braven Silikon fire ogniochronny 300ml PPOŻ biały

24,60 zł

20,00 zł

szt.
Cosmofen 20 1 l, środek do czyszczenia okien PVC / PCV
Cosmofen 20 1 l, środek do czyszczenia okien PVC / PCV

35,29 zł

28,69 zł

puszka
SIGA Sicrall 60 mocna taśma do uszczelniania 60mm x 40mb
SIGA Sicrall 60 mocna taśma do uszczelniania 60mm x 40mb

199,33 zł

162,06 zł

szt.
Cosmofen 10 środek do czyszczenia okien PVC / PCV
Cosmofen 10 środek do czyszczenia okien PVC / PCV

38,76 zł

31,51 zł

puszka
SIGA Rissan jednostronna taśma klejąca 25mb
SIGA Rissan jednostronna taśma klejąca 25mb

274,77 zł

223,39 zł

Polynor 750ml, piana izolacja natryskowa PUR
Polynor 750ml, piana izolacja natryskowa PUR

44,90 zł

36,50 zł

Bostik Sznur dylatacyjny
Bostik Sznur dylatacyjny

0,75 zł

0,61 zł

Illbruck ME508 100mm/25mb, ciepły montaż okien
Illbruck ME508 100mm/25mb, ciepły montaż okien

183,34 zł

149,06 zł

szt.
Canada Rubber TRANS PRIMER aktywator powierzchni 1kg
Canada Rubber TRANS PRIMER aktywator powierzchni 1kg

94,90 zł

77,15 zł

szt.
Bostik plastikowe wiadro budowlane 30 l
Bostik plastikowe wiadro budowlane 30 l

29,00 zł

23,58 zł

szt.
GASKET 300°C  silikon wysokotemperaturowy
GASKET 300°C silikon wysokotemperaturowy

10,90 zł

8,86 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl