Kontakt

izopassiv.pl

ul. Grunwaldzka 6
84-230 Rumia

Kontakt telefoniczny: 570 051 051
Kontakt mailowy: izopassiv.pl@gmail.com

Producenci
Uszczelnianie piwnicy od wewnątrz 0

W obecnych czasach, gdzie rosną cen gruntów jak i koszty inwestycyjne, liczy się każde zagospodarowane pomieszczenie nawet piwniczne. Dobrze zaplanowany dom jednorodzinny pozwala także na odpowiednie zagospodarowanie pomieszczeń piwnicznych pod warsztaty hobbistyczne (modelarnie), gabinety, sale zabawa dla dzieci i młodzieży czy saun lub basenów. Dzięki nowoczesnym materiałom budowlanym osiągamy zapewniając szczelność, suchość, izolacyjność termiczną, świeże powietrze (wentylacja) oraz dostęp do światła. Dzięki tym rozwiązaniom uzyskujemy komfortowe pomieszczenia piwniczne w dobrym klimacie. Co można zrobić, jeśli występuję wilgoć w pomieszczeniu, która dostaje się do wnętrza poprzez wodę zewnątrz i nie możemy w tym momencie zapewnić odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu (pokoju) poprzez odpowiednią wymianę ciepła i wilgoci. W tym momencie wzrasta ryzyko infekcji oraz utraty zdrowia. Powszechną przyczyną jest: uszkodzenie, pęknięcie czy nie istniejąca izolacja przeciwwilgociowa na zewnątrz budynku. Jeśli jest to możliwe, to ponownie wykonujemy uszczelnienie zewnętrzne budynku, ale jeśli jest ono nie możliwe lub koszty są zbyt wysokie lub brak dostępu do uszkodzenia (np. warunki geologiczne lub architektoniczne).Mamy do zaprezentowania Specjalny System Uszczelnienia AQUASTOPP, który jest skuteczny, szybki, bezpieczny i trwały. Uszczelnienie to wykonujemy w 5 krokach / etapach

1. Przygotowanie

Zatrzymanie wycieku wody za pomocą produktu Puder-Ex. W celu zatamowania wypływającej wody z powierzchni możemy zastosować specjalny system hydroizolacji Aqaustopp przy pomocy proszku Puder-Ex w przeciągu kilku sekund.

2. Aplikacja / Zastosowanie

Spezialschlämme Do Zaprawy Spezialschlämme dodaj odpowiednia ilość wody, aby uzyskać plastyczną konsystencję a następnie nakładaj masę przy pomocy pędzla ławkowca lub szczotki na wilgotne podłoże.

3. Puder-Ex

Na świeżą zaprawę Spezialschlämme natychmiast nałożyć poprzez wcieranie w podłoże proszek Puder-Ex. Należy to robić ręcznie i energicznie.

4. Isolier-Flüssig

Po wtarciu na sucho proszku Puder-Ex do świeżej zaprawy Spezialschlämme, należy całą powierzchnie przemalować / zaimpregnować przy pomocy płynu Isolier-Flüssig używając szczotki lub pędzla ławkowca.

5. Spezialschlämme

Kolejna warstwę zaprawy Spezialschlämme nakładamy świeże na świeże przy pomocy szczotki ławkowca. Należy odczekać 15 minut przed nałożeniem kolejnej warstwy zaprawy. Po tym czasie należy nałożyć kolejną warstwę zaprawy Spezialschlämme.

Pełne informacje na temat wymienionych tutaj produktów można znaleźć w naszych kartach technicznych.

Specjalne uszczelnienie mineralne „Aquastopp”

Do stworzenia dodatkowego uszczelnienia dla małych i dużych powierzchni od strony wewnętrznej przed naporem wody od strony zewnętrznej (negatywnej). Poszczególne składniki systemu: Puder-Ex, Spezialschlämme, Isolier-Flüssig, Obrzutka – Spritzbewurf WTA, Tynk Renowacyjny Sanierputz WTA.

Zakres zastosowania:

Piwnica, szyby, tunele, garaże podziemne, zbiorniki na wodę, systemy kanalizacyjne itp.

- do konstrukcji ziemnych i wodnych

- nie wymaga obniżenia poziomu wód gruntowych

- ma zastosowanie do płynącej wody pod ciśnieniem

- zatrzymuje wycieki wody w kilka sekund

- z oficjalnym świadectwem badania Mineralny uszczelniający systemem „Aquastopp”

– szybki, skuteczny, bezpieczny i pewny

Spezialschlämme: Zaprawa na bazie specjalnych cementów a wiązanie materiału w sposób hydrauliczny. Przygotowanie podłoża.

Puder- Ex: Wysoce reaktywny szybko wiążący proszek na bazie specjalnych cementów. Zatrzymuje wycieki wody w kilka sekund.

Isolier-Flüssig: Bezrozpuszczalnikowy środek krzemowy. Zapewnia bezpieczne zakotwienie i zatyka w podłożu system kapilar.

Obrzutka Spritzbewurf WTA: Obrzutka - Zaprawa modyfikowana polimerem. Tworzy klejowe, solidne podłoże pod tynkowe, nawet dla trudnych podłoży.

Tynk renowacyjny Sanierputz WTA: Tynk wodoodporny, oddychający, ekstremalnie dużą paro przepuszczalnością w celu uzyskania delikatnej i gładkiej powierzchni.

Pełne informacje na temat wymienionych tutaj produktów można znaleźć w naszych kartach technicznych.

Profil produktowy / obszar zastosowań

Puder- Ex: Właściwości: Wysoce reaktywny szybko wiążący proszek na bazie specjalnych cementów. Zatrzymuje wycieki wody w kilka sekund. Natychmiast łącząc się z zaprawą

Spezialschlämme tworzy nieprzepuszczalną barierę. Służy do uszczelniania wycieków w konstrukcjach piwnic, garaży podziemnych, tunelach, kanałach itp. i wszędzie tam, gdzie uszczelnienie zewnętrzne jest nie możliwe. Temperatura aplikacji: od +5°C do +30 °C Zużycie: W specjalnym systemie uszczelniającym: ok. 1,5 kg / m², przy wnikaniu wody: zgodnie z wymaganiami GISCODE ZP1 Forma dostawy: 1 kg, 5 kg i 15 kg wiadra z tworzywa sztucznego

Przygotowanie / Aplikacja: Zatrzymanie wycieku wody za pomocą Puder-Ex. Aby wyciek został uszczelniony należy uformować kulę z proszku Puder-Ex. Po uformowaniu kuli z proszku należy szybko i odpowiednią siłą przycisnąć do punktu wycieku w celu zatrzymania wypływającej się wody. W przypadku bardzo wysokiego ciśnienia wycieku wody należy szybko wymieszać proszek Puder-Ex z wodą uzyskując formę gęstej pasty i bardzo szybko przykładamy do zaprawę do wycieku w celu jej zamknięcia.

Wymagania dotyczące podłoża: w przypadku betonu komórkowego, piaskowca, granitu należy stworzyć warstwę nośną z zaprawy z Trass- Natursteinmörtel. Spezialschlämme

Właściwości: Zaprawa mineralne na bazie cementów specjalnych. Jest to pierwsza warstwa uszczelniająca a zarazem przygotowanie podłoża w specjalnym systemie hydroizolacyjnym. W ostateczności jako uszczelniacz i podłoże pod warstwy tynku i zapraw. Koniec czasu wiązania: 7 - 21 minut Temperatura aplikacji: od + 5 ° C do 30 ° C Ruch pieszy: po 1 dniu Pełne obciążenie: po 3 dniach Wytrzymałość na ściskanie: ok. 35 N / mm² Zużycie: ok. 1,5 kg / m² na warstwę GISCODE ZP1 Forma dostawy: wiadro plastikowe 5 kg i 15 kg

Przygotowanie/ Aplikacja: Spezialschlämme Wymieszać zaprawę do plastycznej konsystencji. Stosunek mieszania wynosi około 2,5 części wagowych specjalnego zaprawy do 1 częścią wody.

1. Zaprawa Spezialschlämme na dobrze nasączonej i nośnej powierzchni nakładaj przy pomocy pędzla ławkowca lub szczotki.

2. Puder-Ex. Do świeżej zaprawy Spezialschlämme natychmiast użyj proszek Puder-ex wcierając energicznie przy pomocy płaskiej dłoni (rękawice ochronne).

3. Izolowany płyn: Po zaprawie Spezialschlämme należy wetrzeć suchy proszek Puder-ex a następnie przy pomocy szczotki lub pędzla nałożyć płyn Isolier-Flüssig

4. Spezialschlämme: Świeże na świeże (mokre na mokre) nakładamy kolejną warstwę zaprawy Spezialschlämme za pomocą szczotki lub pędzla.

5.Spezialschlämme: Zaprawę Spezialschlämme po nałażeniu należy odczekać około 15 minut, aby nałożyć następną warstwę zaprawy.

Całkowita grubość systemu nie powinna przekraczać 3 mm grubości warstwy.

Isolier-Flüssig: Właściwości: Isolier-Flüssig rozpuszczalnikowy środek silanowy. Zapewnia trwałe uszczelnienie i bezpieczne zakotwienie systemu AQUASTOPP w podłożu poprzez sieciowanie silanów w podłożu. Zamyka również kapilary w podłożu. Temperatura aplikacji: + 5 ° C do 30 ° C Zużycie: ok. 0,5 kg / m² na warstwę Forma dostawy: wiadro plastikowe 5 kg i 10 kg Dalsze prace

Czyszczenie: Natychmiast umyć zanieczyszczone narzędzia przy pomocy wody. Wyschnięte pozostałości można usunąć za pomocą środka Kalklöser. Dalsze prace można prowadzić dla systemu AQUASTOPP po około 24 godzinach. W tym celu należy użyć zaprawy Spritzbewurf WTA jako mostka szczepnego a następnie otynkować ścianę przy pomocy tynku Sanierputz WTA. Powierzchnie podłóg należy zabezpieczyć za pomocą jastrychu.

Bezpieczeństwo pracy: Dla każdej operacji należy nosić profilowane rękawice ochronne.

Pełne informacje na temat wymienionych tutaj produktów można znaleźć w naszych kartach technicznych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl